Chorvatsko, Bulharsko, Slovensko. To jsou už tradičně jedny z oblíbených destinací, kam Češi každoročně vyrážejí. Poslední zmiňovanou zemi ovšem dost často podceňují. Domnívají se, že při výletu za humna, kde se dokonce domluví česky, se jim přece nemůže nic stát, a tak si nedělají starosti s žádným cestovním pojištěním. Podle statistik jezdí na Slovensko bez pojištění zhruba polovina Čechů.
Slovensko je cizí země jako každá jiná a ani naše historické bratrství vám tady nepomůže. Lékařská ošetření tu sice nejsou až tak drahá jako jinde v zahraničí, ceny se velmi blíží českým, přesto se jedná o částky, které je zbytečné platit ze svého. Obzvlášť když cestovní pojištění na Slovensko stojí pár desítek korun.
Modrá kartička pojištěnce nestačí
Evropský průkaz pojištěnce vám sice zajistí, že budete v nezbytných případech ošetřeni, ale rozhodně to nemusí být zdarma. Nezahrnuje například předepsané léky nebo pohotovost. Navíc záleží na tom, zda má daná nemocnice uzavřenou smlouvu s pojišťovnou, což některé soukromé kliniky nemají. Budete v cizině hledat nemocnici, kde vás ošetří zdarma? Asi těžko, nezbude vám nic jiného než zamířit do té nejbližší.
Sledujte především pojistné limity
Zřízení pojištění online trvá pár minut, což je čas, který může obětovat opravdu každý. Udělejte to pro klid v duši. Ceny pojištění začínají mnohdy už od deseti korun na osobu za den, nicméně není doporučováno vybírat si nejlevnější nabídky, mívají totiž nízké pojistné krytí. Když si pečlivě pročtete podmínky, uvidíte, do jaké výše pojišťovna proplácí léčebné výlohy, zubní ošetření nebo opatrovníka – opatrovníkem jste v případě, že se někomu z rodiny něco stane a vy mu budete chtít zůstat na blízku. Pojišťovna pak uhradí náklady na ubytování a cestu.
A ještě jedna věc. Zařídit si cestovní pojištění online má smysl i v případě, že jedete pouze do termálních lázní na prodloužený víkend. Kdybyste se vydali na eurovíkend do Paříže, tak si ho přece také zařídíte, ne?